Auto apdrošināšana
Kā noņemt auto no uzskaites?

Kā noņemt auto no uzskaites?

Ja jūs esat nolēmis pārtraukt sava transportlīdzekļa ekspluatāciju vai pārdot to, svarīgs solis ir tā noņemšana no uzskaites. Sākotnēji šis process var šķist sarežģīts, bet iepazīstoties ar procesu soli pa solim, tas var notikt vienkārši un ātri. Šajā rakstā apskatīsim, kā noņemt auto no uzskaites un ko ir noderīgi zināt, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām nākotnē.

Kāpēc nepieciešams noņemt auto no uzskaites?

Mēdz būt dažādas situācijas, kad nepieciešams noņemt tranportlīdzekli no uzskaites. Apskatīsim dažus izplatītākos gadījumus:

 • Auto pārdošana: Kad izvēlaties pārdot savu automašīnu, ir jānoņem to no uzskaites, lai jaunais īpašnieks varētu reģistrēt transportlīdzekli uz sava vārda. Tas arī pasargās jūs no iespējamām juridiskām un finansiālām problēmām, kas var rasties, ja jaunais īpašnieks neievēro ceļu satiksmes noteikumus vai neapmaksā saņemtos sodus, piemēram, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.
 • Auto utilizācija: Ja jūsu transportlīdzeklis ir tādā stāvoklī, ka to vairs nav iespējams vai nav izdevīgi remontēt, jāapsver transportlīdzekļa utilizācija. Utilizējot auto, ir nepieciešams to noņemt no uzskaites.
 • Ilgstoša neizmantošana: Ja plānojat ilgstoši neizmantot savu transportlīdzekli, atstājot to dīkstāvē, piemēram, ja uz ilgāku laiku dodaties ārpus valsts vai vienkārši neplānojat izmantot auto, ir lietderīgi noņemt to no uzskaites. Tas palīdzēs izvairīties no liekām izmaksām un formalitātēm.

mašīnas pārdošana vai utilizācija

Kā noņemt auto no uzskaites?

Auto noņemšana no uzskaites ir process, kuru var veikt gan tiešsaistē, gan apmeklējot CSDD klientu apkalpošanas centru. Lai process noritētu bez problēmām, ir svarīgi ievērot visus nepieciešamos soļus un sagatavot nepieciešamos dokumentus. 

Lai noņemtu auto no uzskaites klātienē CSDD klientu apkalpošanas centrā, ir nepieciešami sekojoši dokumenti:

  1. Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība;
  2. Personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  3. Dokumenti, kas apliecina īpašuma tiesības vai tiesības rīkoties ar transportlīdzekli, ja tas nav reģistrēts uz jūsu vārda;
  4. Ja transportlīdzeklis tiek utilizēts, nepieciešams arī utilizācijas apliecinājums.

Pārliecinieties, ka visi dokumenti ir derīgi un aktuāli, lai izvairītos no jebkādām problēmām procesa gaitā.

Soļi, kas jāveic CSDD mājaslapā:

 1. Pieslēgšanās CSDD e-pakalpojumiem: Apmeklējiet CSDD mājaslapu un pieslēdzieties e-pakalpojumu sistēmai, izmantojot savu internetbanku vai e-parakstu.
 2. Izvēlieties pakalpojumu “Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites”: Pēc pieslēgšanās izvēlieties attiecīgo pakalpojumu no piedāvātā saraksta.
 3. Ievadiet nepieciešamo informāciju: Aizpildiet prasītos laukus ar informāciju par transportlīdzekli un tā īpašnieku. Pārliecinieties, ka ievadītā informācija ir pareiza un atbilst dokumentiem.
 4. Apmaksas veikšana: Veiciet apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem.
 5. Iesniedziet pieteikumu: Pārbaudiet ievadīto informāciju un iesniedziet pieteikumu. Jūs saņemsiet apstiprinājumu par pieteikuma pieņemšanu un informāciju par turpmākajiem soļiem.

Lai izvairītos no iespējamām problēmām, atcerieties, ka atbildība vienmēr gulstas uz transportlīdzekļa īpašnieka pleciem. Ir svarīgi ievērot visus nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu, ka auto tiek veiksmīgi noņemts no uzskaites, un jūs varat būt pārliecināti, ka viss ir izdarīts pareizi un likumīgi.

 

noņemt auto no uzskaites

Ko darīt pēc auto noņemšanas no uzskaites?

Pēc tam, kad auto ir noņemts no uzskaites, īpašniekam ir jāveic vēl daži soļi, lai nodrošinātos, ka viss ir kārtībā.

Gadījumā, ja plānojat savu auto pārdot, tad pārliecinieties, ka jaunais īpašnieks ir informēts par transportlīdzekļa statusu. Ir svarīgi sagatavot un parakstīt pārdošanas līgumu, kurā norādīts, ka auto ir noņemts no uzskaites. Šis dokuments kalpos kā pierādījums, ka visas juridiskās un finansiālās saistības ir nodotas jaunajam īpašniekam.

Ja auto tiek utilizēts, pārliecinieties, ka esat saņēmis utilizācijas apliecinājumu no sertificēta utilizācijas uzņēmuma. Šis dokuments apliecina, ka transportlīdzeklis ir pienācīgi utilizēts un vairs neradīs nekādas juridiskas vai finansiālas saistības.

Atcerieties saglabāt visus dokumentus, kas saistīti ar auto noņemšanu no uzskaites, pārdošanu vai utilizāciju. Šie dokumenti var būt nepieciešami nākotnē kā pierādījums, ka esat izpildījis visas prasības. Informējiet attiecīgās iestādes, piemēram, apdrošināšanas kompānijas, par transportlīdzekļa statusa izmaiņām. Tas nodrošinās, ka neuzkrāsies nevajadzīgi maksājumi vai juridiskas saistības. Drošības labad vienmēr pārliecinieties, ka auto reģistrācija ir oficiāli anulēta CSDD. Ja nepieciešams, pieprasiet apstiprinājumu par reģistrācijas anulēšanu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Noņemot auto no uzskaites, var rasties dažādi jautājumi un neskaidrības. Šeit ir atbildes uz dažiem biežāk uzdotajiem jautājumiem:

 • Ko darīt, ja auto nevar noņemt no uzskaites tehnisku iemeslu dēļ? Ja auto nevar noņemt no uzskaites tehnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja sistēma neatpazīst jūsu datus vai ir problēmas ar dokumentiem, vislabāk ir sazināties ar CSDD klientu apkalpošanas centru. Klientu apkalpošanas speciālisti varēs palīdzēt atrisināt tehniskas problēmas un sniegt padomus par turpmākajiem soļiem.
 • Kā rīkoties, ja auto ir noņemts no uzskaites, bet vēlos to pārdot? Ja auto ir noņemts no uzskaites, bet jūs nolemjat to pārdot, pārliecinieties, ka potenciālais pircējs ir informēts par transportlīdzekļa statusu. Jaunajam īpašniekam būs jāreģistrē auto no jauna CSDD un jānodrošina, ka visas juridiskās formalitātes ir kārtībā.
 • Kā rīkoties ar OCTA polisi pēc auto noņemšanas no uzskaites? Pēc auto noņemšanas no uzskaites jums jāinformē apdrošināšanas kompānija par OCTA polises pārtraukšanu,  citādāk OCTA polise ir spēkā līdz brīdim, kad atbilstoši noteikumiem tiek veikta īpašnieka maiņa CSDD. Ja auto tiek pārdots, jaunais īpašnieks būs atbildīgs par jaunas OCTA polises iegādi.

Noņemt auto no uzskaites nav sarežģīti

Ja izprotat procesu, tad auto noņemšana no uzskaites var būt ērta un vienkārša. Sagatavojiet visus nepieciešamos dokumentus un sekojiet norādījumiem, lai veiksmīgi noņemtu auto no uzskaites. Ja jums nepieciešama papildus informācija vai palīdzība, apmeklējiet CSDD mājaslapu vai sazinieties ar CSDD klientu apkalpošanas centru.