Auto apdrošināšana
Kā, soli pa solim, pārrakstīt auto attālināti?

Kā, soli pa solim, pārrakstīt auto attālināti?

Korekta automobiļa pārrakstīšana ir svarīgs process, kas jāveic, mainot transportlīdzekļa īpašnieku. Tas nodrošina, ka jaunais īpašnieks tiek juridiski atzīts un reģistrēts kā transportlīdzekļa turētājs. Parasti šis process notiek klātienē, taču mūsdienu tehnoloģijas piedāvā iespēju veikt transportlīdzekļa pārrakstīšanu attālināti, kas ir īpaši ērti un praktiski.

Kāpēc izvēlēties auto pārrakstīšanu attālināti?

Attālinātā auto pārrakstīšana piedāvā vairākas būtiskas priekšrocības, kas padara šo procesu ievērojami ērtāku un efektīvāku. Apskatīsim galvenos ieguvumus.

Tradicionāli automašīnas pārrakstīšana prasītu diezgan ievērojamu laiku, tajā skaitā, apmeklējot attiecīgās iestādes, gaidot rindā, aizpildot dažādus dokumentus papīra formātā. Ar attālinātu pārrakstīšanu šis process ir ievērojami vienkāršāks. Jums nav personīgi jādodas uz attiecīgajām iestādēm, jo visu var izdarīt tiešsaistē.

Attālināta pārrakstīšana ļauj jums veikt šo procesu jebkurā laikā, kas ir īpaši ērti cilvēkiem ar aizņemtu grafiku. Jūs varat pārrakstīt auto vakarā, brīvdienās vai pat ceļojuma laikā, ja vien jums ir pieejams internets. Tas nodrošina maksimālu elastību un pielāgošanos jūsu ikdienas ritmam.

Papildus ērtībai un laika ietaupījumam, attālinātā auto pārrakstīšana piedāvā arī citus ieguvumus, kas padara šo iespēju īpaši pievilcīgu.

Visi dokumenti un dati tiek apstrādāti digitāli, kas nodrošina to pārskatāmību un vieglu pieejamību. Jums vairs nebūs jāuztraucas par pazudušiem vai bojātiem dokumentiem, jo visi dati būs pieejami elektroniskā formātā. Tas arī atvieglo dokumentu pārvaldību un saglabāšanu nākotnei. Veicot auto pārrakstīšanu attālināti, jums ir pieejams plašs atbalsta un informācijas klāsts tiešsaistē. Jūs varat viegli atrast atbildes uz jautājumiem, saņemt palīdzību no klientu servisa un izmantot dažādus rīkus, kas padara pārrakstīšanas procesu vēl vienkāršāku un saprotamāku.

Izvēloties attālināto auto pārrakstīšanu, jūs iegūstat ne tikai ērtumu un laika ietaupījumu, bet arī drošību, pārskatāmību un atbalstu, kas padara šo procesu daudz vienkāršāku un efektīvāku.

pārrakstīt auto attālināti

Svarīgākie attālinātas auto pārrakstīšanas soļi

Attālināta auto pārrakstīšana ir process, kas ļauj mainīt automašīnas īpašumtiesības, neapmeklējot Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) personīgi. Šis process no sākuma līdz beigām notiek tiešsaistē, izmantojot digitālās platformas un e-paraksta tehnoloģijas, kas ļauj abām pusēm nokārtot un parakstīt nepieciešamos dokumentus elektroniski. Galvenie soļi, lai attālināti pārrakstītu auto, ietver:

 1. Identitātes verifikācija: Gan pārdevējam, gan pircējam jāverificē sava identitāte drošā tiešsaistes sistēmā, izmantojot eID vai cita veida mobilo autentifikāciju.
 2. Auto noņemšana no uzskaites: Pārdevējam (reģistrētajam auto īpašniekam) ir jānoņem konkrētais transportlīdzeklis no uzskaites atsavināšanai Latvijā, izmantojot e.csdd.lv vietni.
 3. Auto īpašumtiesību pārrakstīšana: Pircējs iniciē un pārdevējs apstiprina auto īpašumtiesību maiņu. Šis process jāveic piecu dienu laikā.
 4. Jaunā īpašnieka reģistrācija: Pēc auto pārrakstīšanas notiek automašīnas reģistrācijas datu atjaunināšana CSDD datu bāzēs, oficiāli pārrakstot automašīnu uz jaunā īpašnieka vārda.

Tehnoloģijas, kas ļauj šo procesu veikt tiešsaistē, ietver drošus datu pārsūtīšanas protokolus, e-paraksta validāciju un integrāciju ar valsts informācijas sistēmām. Galvenā priekšrocība šāda veida pārrakstīšanai ir iespēja ietaupīt laiku, jo tiek aiztaupīta nepieciešamība doties uz CSDD filiāli. Tas arī palīdz ietaupīt izdevumus par transportu un administratīvajām formalitātēm, vienlaikus nodrošinot, ka darījums tiek veikts droši un pārskatāmi.

Attālinātās pārrakstīšanas process soli pa solim

Lai veiksmīgi paveiktu auto pārrakstīšanu, abām pusēm jāveic šādi soļi:

 1. Dokumentu sagatavošana: Pārdevējam un pircējam jāsagatavo nepieciešamie dokumenti, tostarp:
  1. Tehniskās apskates dokumenti,
  2. Apdrošināšanas polise,
  3. Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība.
 2. Pieteikšanās un identifikācija: Izmantojot “Vienoto pieteikšanos”, jāveic autorizācija platformā e.csdd.lv.
 3. Auto noņemšana no uzskaites: Reģistrētais auto īpašnieks (pārdevējs) e-CSDD vietnē, sadaļā “Darbības ar transportlīdzekļiem”, veic pārdodamā transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites atsavināšanai Latvijā.
 4. Īpašnieka maiņas pieprasījums: Pircējs e-CSDD vietnē iniciē automašīnas iegādi, sadaļā “Darbības ar transportlīdzekļiem” izvēloties iespēju “Īpašuma tiesību maiņa” un ievadot nepieciešamos datus.
 5. Īpašnieka maiņas apstiprinājums:
  1. Pēc īpašuma tiesību maiņas iniciēšanas no pircēja puses, reģistrētais īpašnieks saņem e-pastu par saņemto pieteikumu un e-CSDD vietnē apstiprina pircēja īpašuma tiesības uz konkrēto automašīnu.
  2. Šis process jāveic piecu dienu laikā, pretējā gadījumā pieteikums tiek automātiski anulēts.
 6. Automobiļa reģistrācijas pārrakstīšana:
  1. Pircējs, jaunais automašīnas īpašnieks, saņem īpašnieku maiņu apstiprinošu e-pastu, pēc kā piecu dienu laikā jāveic automašīnas reģistrācija CSDD.
  2. Standarta gadījumā to iespējams veikt attālināti, pircējam saņemot jauno reģistrācijas apliecību tiešsaistē, klātienē vai pa pastu (pēc izvēles).

Attālinātā auto pārrakstīšana piedāvā ērtu un efektīvu veidu, kā veikt īpašumtiesību maiņu, izmantojot digitālās tehnoloģijas un e-paraksta risinājumus. Tas ļauj ietaupīt laiku un resursus, izvairoties no nepieciešamības apmeklēt CSDD filiāli klātienē.

mašīnas pārdošana

Svarīgi pārbaudīt pirms pārrakstīšanas

Pirms attālinātas auto pārrakstīšanas ir ļoti svarīgi pārbaudīt izvēlētā auto vēsturi. Automobiļa vēstures pārbaude var palīdzēt identificēt jebkādas iepriekšējas problēmas, kas atrodamas automašīnas vēsturē, kam varētu būt ietekme uz jūsu lēmumu par konkrētā auto iegādi. Informācija, ko noskaidrot par izvēlēto auto, sevī ietver:

 • Avāriju vēsture: Jānoskaidro, vai automašīna ir bijusi iesaistīta un cietusi avārijās, kam varētu būt ietekme uz automašīnas tehnisko stāvokli, drošību un pašreizējo vērtību.
 • Nobraukums: Jānoskaidro, vai automašīnas odometra rādītāji ir ticami un vai nav bijuši mēģinājumi ar tiem manipulēt, un vai automašīnas pārdevējs ir sniedzis patiesu informāciju par automašīnas nobraukumu.
 • Tehniskā stāvokļa vēsture: Jāiegūst informācija par veiktajām regulārajām auto apkopēm, veiktajiem remontdarbiem un tehniskās apskates vēsturi.

Informāciju par automobiļa vēsturi var iegūt, izmantojot dažādus tiešsaistes rīkus un datu bāzes, kas sniedz detalizētu pārskatu par transportlīdzekļa pagātni. Izmantojot tādus resursus kā CSDD publiskās datu bāzes, apdrošināšanas sabiedrību reģistri un dažādi privāti servisi, kas specializējas transportlīdzekļu vēstures pārbaudē, varēsiet būt droši, ka izvēlētais auto ir drošs un uzticams. Pamatinformācijas pārbaude par iegādei noskatītu automašīnu ir jāuztver kā neatņemama pirkuma procesa sastāvdaļa, kas, pieliekot minimālu piepūli un laiku, var jūs pasargāt no iespējamiem zaudējumiem un nodrošināt, ka pirkums būs drošs un izdevīgs ilgtermiņā.

Tāpat svarīgi ir pārbaudīt OCTA derīguma termiņu, lai pārliecinātos, ka transportlīdzeklim ir spēkā esoša apdrošināšana. To var pārbaudīt, pieslēdzoties CSDD e-pakalpojumu sistēmai vai LTAB (Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošinātāju birojs) mājaslapā. Tāpat ir pieejami arī dažādi tiešsaistes rīki un mobilās lietotnes, kas nodrošina šo informāciju. OCTA ir obligātā civiltiesiskā atbildības apdrošināšana, kas nodrošina jūsu finansiālo aizsardzību ceļu satiksmes negadījuma gadījumā. Ja automašīnai nav derīgas OCTA polises, tas var radīt nopietnas juridiskas un finansiālas sekas.

Pārbaudot visus iepriekš minētos aspektus, jūs nodrošināsiet, ka automašīnas iegāde būs droša un pārdomāta. Tas pasargās jūs no neparedzētiem izdevumiem un problēmām nākotnē, kā arī palīdzēs izdarīt labāko iespējamo lēmumu par jauna transportlīdzekļa iegādi.

Auto pārrakstīšana attālināti – biežāk uzdotie jautājumi

 1. Vai varu pārrakstīt automašīnu attālināti, ja pārdevējs vai pircējs neatrodas Latvijā? Jā, automašīnas pārrakstīšana attālināti ir iespējama, ja abām pusēm ir pieejama e-paraksta tehnoloģija un tās var veikt identitātes verifikāciju, izmantojot eID vai mobilo autentifikāciju.
 2. Cik ilgā laikā tiek apstiprināta auto īpašnieka maiņa pēc pieteikuma iesniegšanas? Auto īpašnieka maiņa parasti tiek apstiprināta piecu darba dienu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas un visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas CSDD e-pakalpojumu sistēmā.
 3. Vai ir kādi papildus maksājumi, veicot auto pārrakstīšanu attālināti? Papildus maksājumi attālinātās pārrakstīšanas procesā parasti nav, izņemot standarta valsts nodevu par īpašumtiesību maiņu un iespējamos maksājumus par dokumentu nosūtīšanu pa pastu, ja izvēlaties saņemt jauno reģistrācijas apliecību pa pastu.

Attālinātā pārrakstīšana ir ērta un droša alternatīva tradicionālajam pārrakstīšanas procesam, ietaupot laiku un nodrošinot augstu drošības līmeni. Iedrošinām izmantot šo moderno un efektīvo metodi, lai vienkāršotu auto īpašumtiesību maiņu.