octa cena
  1. Auto DNA atskaite

Lai arī auto DNA atskaites ir maksas pakalpojums, tas maksā pietiekami finansiāli maz, lai nākotnē uz šo ietaupot Tu nezaudētu milzīgas naudas summas. Automašīnas DNA pārbauda pēc VIN (transportlīdzekļa identifikācijas numurs, katram auto tas ir individuāls). Šī atskaite ietver tikai pārbaudītu un oficiālu informāciju no drošiem avotiem, piemēram, transportlīdzekļu reģistru iestādes, finanšu iestādes vai valsts pārvalžu iestādes.

Ar šo atskaiti Tu uzzināsi, vai auto ir cietis avārijā, vai tas ir bijis zagts, kāds ir automašīnas oriģinālais nobraukums, vai ir kādi ražošanas defekti, cik īpašnieki automašīnai ir bijuši,  un kādi ir auto tehniskie parametri.

Redzot šādu atskaiti, Tev būs daudz vieglāk pieņemt lēmumu, vai auto ir Tev interesējošs, vai nē.

2. Auto diagnostika

Ja esi noskatījis sev auto, tad nebaidies aizvest automašīnu uz autoservisu pārbaudei. Autoservisā diagnostika ir maksas pakalpojums, tomēr arī tas var sniegt pilnvērtīgu informāciju par automašīnas tā brīža stāvokli, tādejādi uzreiz sapratīsi, vai mašīnā būs jāiegulda papildus lieli finansiāli līdzekļi, vai šis lietotais auto ir vidēji apmierinošā stāvoklī, vai veiksmes gadījumā-  izcilā tehniskā stāvoklī.

Auto diagnostikā pārbauda piekares un bremžu sistēmas, elektro iekārtu un vadības bloku, virsbūves stāvokli, kondicionieru diagnostiku un dzinēja diagnostiku, tādejādi pilnā apmērā auto situācija tiek izprasta no A-Z.

3. Auto pārbaude CSDD

Pavisam vienkārši ir pārbaudīt arī potenciālo auto CSDD web lapā sadaļā “Tehniskā apskate”, bet tas ir iespējams, ja ziniet auto numuru. CSDD web lapā sadaļā „Tehniskās apskate” ir pieejama plaša informācija par auto izcelsmi – tehniskās apskates dati, sodi, liegumi, samaksātie nodokļi, nobraukums, kādi ir bijuši aizrādījuma punkti ejot skati, un vai tehniskā apskate ir izieta ar pirmo reizi.

4. Auto pārbaude paša spēkiem

Ja tomēr dodies auto apskatīt pirms tā iegādes pats, tad ir dažas lietas, kurām vari pievērst uzmanību. Vari apskati sākt ar salonu – pārbaudi drošības jostas, kontaktus, vai nekarājas un ir noslēgti vadu savienojumi. Ja vadi ir redzami, palūkojies, vai uz tiem nav ūdens nogulsnējumu pēdas. Auto tīrības un pleķu stāvoklis var pateikt ļoti daudz arī par pašu saimnieku, tāpēc, ja redzi, ka auto salons ir ļoti nekopts un ar netīriem pleķiem vai putekļiem, tad diezgan droši vari rēķināties, ka auto tehniskais stāvoklis arī būs tikpat neaprūpēts.

Iedarbini auto un paklausies tā skaņu. Aplūko auto nobraukumu– nav retums, kad nobraukuma cipars tiek griezts atpakaļ, tādejādi mānot pircēju. Nav noslēpums, ka nobraukums arī ir ļoti svarīgs nolietojuma rādītājs. Mūsdienās diemžēl nelikumīgi pagrieztie nobraukuma rādītāji dažkārt un nereti tiek iekļauti jau oficiālajos dokumentos, kas nozīmē, ka šim rādītājam nevajag uzticēties. Aizdomas par pagrieztu nobraukumu var būt, ja redzi auto vecumu un nobrauktos kilometrus vai, ja kilometri rādās maz, bet auto salons izskatās nobružāts un automašīnai ir diezgan daudz defektu.

Kad esi aplūkojis salonu, tad vari pārbaudīt ritošo daļu. Bieži vien pirmos defektus var pamanīt auto iedarbinot vai ar to izbraucot. Automašīnai nevajadzētu grabēt, klabēt vai vibrēt. Auto vibrācija bieži vien liecina par to, ka var nākties mainīt visu auto piekari, jo tai pakļauti visi auto mezgli. Arī stūre nedrīkst vibrēt, un šo sajūtu noteikti var izbraucot pamanīt uzreiz.

Pārnesumiem jāpārslēdzas ērti un vienmērīgi, pedāļu darbībām jābūt darba kārtībā – vieglām.

Kas attiecas uz dzinēja pārbaudi, pārbaudi, lai nav šķidrumu un eļļu noplūdes! Pārbaudi arī motora eļļas līmeņrāža un eļļas iepildes atveres vāciņu – ja redzi brūnas nogulsnes, tad droši vari auto nepirkt, jo dzinējs ir bojāts, un tam būs nepieciešams liels finansiāls ieguldījums.

5. Mašīnas, kurām uzreiz saki nē!

Ja Tev ir kaut mazākās aizdomas par to, ka auto ir no Vācijas un ir viens no 2013. gada plūdu upuriem, tad neskaties nemaz tālāk, jo pavisam noteikti automašīnai ir daudz tehnisku problēmu, kuras visas leks ārā pakāpeniski un atņems Tev daudz finanšu.

Tāpat, ja redzi, ka nesakrīt atstarpes starp durvīm un spārniem vai motora pārsega līnija nesakrīt ar labās vai kreisās puses spārnu, tad ir milzīga iespējamība, ka auto ir salikts no vairākiem auto, un no ražotāja tas mērojis tālu ceļu.

Mašīnas, kurām panelī deg drošības spilvens, nozīmē, ka ir bijusi avārijā – drošības spilveni ir izšauti un tas nemaz nav tik mazsvarīgi.

Lai vai kā, ja ir iespēja, noteikti pārbaudi visu iespējamo, lai pēc tam nebūtu auto iegāde jānožēlo un jāizdod remontos daudz naudas. Viena lieta, protams, ir remonti, kas cits – ja mašīnas tehniskais stāvoklis vienā momentā var radīt draudus esot satiksmē un izraisīt avāriju. Avārijas sekas var ietekmēt ne tikai to, ka auto nav bijis uzticams un būs jāremontē.

Arī OCTA cena Tev celsies, ja būsi šajā situācijā vainīgā persona. Šī cena veidojas ne tikai no Tavas Bonus malus klases, bet arī no ceļu satiksmes negadījumiem un, lai no tiem izvairītos, brauc prātīgi un iegādājies labu, drošu un uzticamu automašīnu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *