Auto uzturēšana
Kādēļ pavasaris ir labākais laiks, lai mainītu gaisa filtrus?

Kādēļ pavasaris ir labākais laiks, lai mainītu gaisa filtrus?

Automašīnas gaisa filtri ieņem īpaši būtisku lomu spēkrata darbības efektivitātē – tie ne tikai attīra automašīnā ieplūstošo gaisu, bet arī manāmi uzlabo automobiļa dzinēja darbību, nodrošinot optimāla degvielas sadegšanas procesa norisi. Gaisa filtrus parasti iesaka mainīt vismaz 2 reizes gadā (pavasarī un rudenī) vai pēc katriem veiktajiem 15’000 km, lai izvairītos no filtra pārvēršanās automašīnai un cilvēka veselībai bīstamā mitruma un baktēriju perēklī.

Šajā rakstā noskaidrosim, kāpēc tieši pavasaris ir labākais laiks gaisa filtru nomaiņai un ko šī filtru maiņa var sniegt ne tikai Jūsu auto, bet arī Jūsu labsajūtai, atrodoties aktīvā satiksmē.

Pazīmes, kas liecina, ka gaisa filtrus nepieciešams nomainīt

netīri gaisa filtri

Pirms ķeramies klāt iemesliem, kāpēc pavasara periods tiek uzskatīts par vienu no labākajiem laikiem, lai mainītu auto gaisa filtrus, noskaidrosim, kādas ir pazīmes, kas liecina par to, ka gaisa filtrus patiešām ir nepieciešams nomainīt.

Dažas no visbiežāk sastopamajām pazīmēm ir sekojošas:

  • Nevienmērīga pārvietošanās tukšgaitā;
  • Neizskaidrojams degvielas patēriņa pieaugums;
  • Grūtības ar spēkrata iedarbināšanu.

Ja pēkšņi saskaries ar kādu no augstāk minētajām pazīmēm, tad zini, ka šis pavasaris ir īstais brīdis, lai parūpētos par savas automašīnas gaisa filtru aizvietošanu pret jauniem.

‘’Nē’’ smakām, baktērijām un sēnītēm

Nav noslēpums, ka ziemas sezonas laikā automobiļa gaisa filtros uzkrājas liekais mitrums. Iestājoties vasarai, šī mitruma problēma parasti liek par sevi manīt nepatīkamu smaku, baktēriju un pat dažādu sēnīšu veidolā.

Tāpēc, lai atbrīvotos no ziemas sezonā uzkrātās mitruma devas, jāveic savlaicīga gaisa filtru nomaiņa pavasara sezonas gaitā, lai atbrīvotos no šī baktēriju un slimību perēkļa, un pasargātu ne tikai savu automašīnu, bet arī savu un pasažieru elpceļu veselību.

Jauni gaisa filtri samazinās Tavu degvielas patēriņu

Ir pierādīts, ka nokalpojušo auto gaisa filtru nomaiņa pret jauniem spēj samazināt Tava auto degvielas patēriņa rādījumu. Nokalpojušie filtri parasti ir gandrīz aizsērējuši, tāpēc, veicot to savlaicīgu nomaiņu, manāmi uzlabojas auto dzinēja darbība. Ne visi autovadītāji zina, ka aizsērējis un savlaikus nenomainīts filtrs veicina putekļu, netīrumu un pat smilts iekļūšanu automašīnas cilindru degkamerās.

Ņem vērā, ka novēršot šo aizmāršības kļūmi, Tu ne tikai samazināsi savu degvielas patēriņu, bet arī palielināsi savu nobraukto kilometru skaitu par aptuveni 10 %. Turklāt pavasaris, bez šaubām, ir īstais laiks, lai sāktu kalt savus Latvijas apceļošanas plānus – jaunu gaisa filtru uzstādīšana rezultēsies ar mazākām izmaksām degvielas uzpildīšanas kategorijā!

Lielisks risinājums cīņā pret putekšņu izraisītām alerģijām

Pavasaris ir tas laiks, kad daudzi autovadītāji cieš no dažāda veida putekšņu alerģijām. Ir zināms, ka šāda tipa alerģija var manāmi ietekmēt sirgstošā šoferīša modrību – braucot ar aptuveni 50 km/h un ciešot no regulārām šķavām, autovadītājs var pazaudēt skaidru skatu uz ceļa uz veseliem 13 metriem! Šis ir tas iemesls, kāpēc auto gaisa filtru nomaiņa agrā pavasara periodā ir īpaši būtiska.

Aizsērējuši gaisa filtri nespēs aizturēt sīkās putekšņu daļiņas, tāpēc, domājot par jaunu un kvalitatīvu gaisa filtru iegādi, eksperti iesaka izvēlēties filtrus, kas satur aktivēto ogli. Šāds filtrs būs īpaši piemērots šoferīšiem, kas cieš no putekšņu alerģijas izraisītiem simptomiem, kā arī aizturēs ne tikai putekšņus un citas sīkas putekļu daļiņas, bet arīdzan benzolu (degvielas šķīduma sastāvdaļa).

Tīri gaisa fitri uzlabos Tava auto kondicionēšanas sistēmas darbību

tīri auto gaisa filtri

Protams, nedrīkst nepieminēt arī auto gaisa filtru ietekmi uz automašīnas kondicionēšanas sistēmas darbību. Laikus nenomainīti gaisa filtri var novest pie pārāk lielas mitruma koncentrācijas kondicionēšanas sistēmā, kas savukārt var atstāt negatīvu ietekmi uz šīs sistēmas sekmīgu darbību.

Lai pienācīgi sagatavotos gaidāmajai vasaras sezonai, auto gaisa filtrus būtu ieteicams nomainīt jau pavasarī, lai karstie vasaras laika apstākļi nepārsteigtu Tevi nesagatavotu.

Veicot auto gaisa filtru nomaiņu, atceries, ka pavasaris ir īstais laiks arī tādiem automašīnas apkopes darbiem kā riepu spiediena pārbaude, vējstikla tīrītāju slotiņu nomaiņa un auto stūres iekārtas apskate.

Neaizmirstiet arī par octa polises noformēšanu. Octas.lv – par drošiem braucieniem ikvienā sezonā!