octa

Iedomājies situāciju – Tu plāno savu automašīnu nogādāt servisā uz pamatīgu remontu, un turpmākos mēnešus tā, visticamāk, netiks lietota. Diemžēl aizbraukšanu līdz servisam apgrūtina fakts, ka transportlīdzeklim beidzies OCTA polises derīguma termiņš. Tā kā bez OCTA satiksmē piedalīties nedrīkst, jāmeklē alternatīvas, kā situāciju atrisināt. Turpinājumā aplūkosim, ko varam darīt šādā gadījumā.

Ko darīt, ja OCTA polise nepieciešama uz vienu dienu?

Pirmkārt, būtu jāsāk ar atbildi uz jautājumu, vai OCTA polisi var nopirkt uz vienu dienu. Nē, tas nav iespējams. Kā zināms, OCTA apdrošināšanas polisi var iegādāties uz sekojošiem termiņiem – 3, 6, 9 un 12 mēnešiem. Konkrēto periodu norāda, noformējot pieteikumu polisei. Tas nozīmē, ka, rodoties nepieciešamībai pēc OCTA polises, piemēram, uz vienu dienu, nāksies izvēlēties īsāko pieejamo termiņu, proti, trīs mēnešus. 

Katram atbildīgam autovadītājam der zināt, ka ir veidi, kā atgūt iemaksātās apdrošināšanas prēmijas daļu. Ir iespējams iesniegt apdrošinātājam pieteikumu OCTA polises līguma izbeigšanai pirms termiņa, pievienojot pamatojumu, kas atbilst vienam no šiem punktiem:

  • Transportlīdzeklis ir ticis atsavināts;
  • Transportlīdzeklis ir izgājis no lietotāja, glabātāja vai īpašnieka valdījuma trešās personas pretlikumīgas darbības dēļ, kā arī par to ir informētas attiecīgās tiesībsargājošās iestādes, vadoties pēc normatīvajos aktos minētās kārtības;
  • Apdrošināšanas līgumā esošā informācija ir kļūdaina;
  • Juridiskajai personai tiek mainīts nosaukums, vai arī tā tiek likvidēta. 
  • Ja transportlīdzeklis turpmāk nepiedalīsies ceļu satiksmē, tā īpašniekam ir jāiesniedz apdrošinātājam rakstisks pieteikums, kurā lūgts izbeigt OCTA līgumu pirms termiņa. 

Vai vienas dienas atļauja var noderēt OCTA aizvietošanai?

Nē, vienas dienas atļauja nespēj aizvietot OCTA apdrošināšanas iegādi. Tas nozīmē, ka vienas dienas atļaujas saņemšanas brīdī transportlīdzeklim ir jābūt derīgai OCTA polisei.

Šī atļauja nepieciešama gadījumos, kad transportlīdzeklis jānogādā līdz tehniskās apskates stacijai (arī, ja to pārved ar citu automašīnu), bet ir beidzies tehniskās apskates derīguma termiņš vai pagaidu atļaujas termiņš. Šo atļauju par 3,56 eiro var noformēt CSDD mājaslapā vai jebkurā CSDD filiālē. Atļauja tiek saglabāta datubāzē, tādēļ tā nav jāprintē.

Vienas dienas atļauju piešķir tikai transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Latvijā, un tai var pietiekties līdz divām reizēm gada laikā. Šis dokuments ir derīgs tikai tajā dienā, kad nopirkts, un tā darbība beidzas plkst.21.00. Ar transportlīdzekli, kam piešķirta šī atļauja, nedrīkst pārvadāt kravu vai pasažierus, kā arī veikt citu šoferu apmācību.

Kā zināt, cik OCTA maksā manam transportlīdzeklim?

Mūsdienās OCTA polisi visvienkāršāk ir iegādāties kādā no 30 Octamātiem visā Latvijā, kā arī internetā, ienākot mājaslapā Octas.lv. Tur Tev būs pieejams OCTAS kalkulators, kurā jāievada nepieciešamā informācija:

  • Transportlīdzekļa reģistrācijas numurs;
  • Tehniskās pases numurs;
  • Termiņš, uz kādu vēlies iegādāties apdrošināšanu – 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem.

Pēc tam, kad šie dati ievadīti, nākamajā solī redzēsi OCTA polises cenu piedāvājumus Tavam transportlīdzeklim, no kuriem varēsi izvēlēties izdevīgāko. Kad tas izdarīts, veic apmaksu sev ērtā veidā – izmanto internetbanku, bankas karti vai ātros norēķinus, kurus piedāvā SEB, Swedbank un Luminor bankas. 

OCTA polisi mūsu mājaslapā vari iegādāties jebkurā diennakts laikā, turklāt, ja apmaksai izmantosi bankas karti vai ātros norēķinus, OCTA polise Tavā rīcībā būs jau divu minūšu laikā. Atceries, ka, braucot Latvijas teritorijā, OCTA polisi drukātā formā līdzi vest nav nepieciešams, savukārt, dodoties uz ārvalstīm, vajadzētu paņemt līdzi printēto versiju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *